ללא שם

ביום שישי 13/6/2014 נערכה השתלמות מאמנים/מדריכים ארצית בביה"ס למאמנים בוינגייט בנושא כושר גופני. את ההשתלמות העביר מר סידריק להאנס מאמן הכושר של נבחרות בלגיה עד גיל 21 ונבחרות הנשים בבלגיה

21 ביוני 2014

 במשך שלושה ימים הרצה המאמן הבלגי בנושא : הכנה גופנית בכדורגל והעביר חלק מתורתו בפיתוח מיומנויות גופניות בכדורגל, תורה שהביאה את שחקניה הצעירים והמוכשרים של נבחרת בלגיה לשיא הכושר בזמן הנכון ולעליה מרשימה למשחקי המונדיאל בברזיל.

המרצה האורח התמקד בהכנה גופנית בתקופות שונות של השנה, הכנה טרום עונה בה התמקד המרצה בפרקי זמן של שישה עד שבעה שבועות והביא דוגמאות רבות בנושא. לדעתו הפרק הזה הינו החשוב ביותר בהצלחת הספורטאי תוך שימת דגש על התפתחות נכונה של עומסי אימון ופרקי התאוששות, דבר שמביא את התוצאות הטובות ביותר והחשוב מכל מניעת פציעות בעתיד.

סידריק להאנס הינו מומחה בתחום, דאג להעשיר את הלומדים והמשתלמים בידע רחב בחשיבה על עומסי אימון ונושאים שמהווים אתגר עבור השחקן בכל אימון ואימון. לטענתו, ללא הבהרות ברורות לשחקן על מטרות האימון ותקשורת פתוחה עם השחקן על עומסים וההתאוששות, לא תצלח דרכו של המאמן.

המרצה הבלגי הביא עמו את החשיבה והתפישה שמאחורי סגנונות אימון שונים במשך כל שבוע ושבוע, תכנית האב שלו היא, תכנית עומסים לשבעה שבועות.

הנושא המרכזי הנוסף שהמרצה האורח הביא, הינו טמון בהעברת אינפורמציה בין מאמני הנבחרות השונות למאמני המועדונים וכל זאת בכדי לבנות מערכת אימונים והעשרה פרטנית לכל שחקן ושחקן בסגל. הירידה לפרטים על כל שחקן ושחקן מבוססת על העובדה שבתום כל תקופת הכנה בוצעו מבדקי יכולת לכל שחקן ושחקן, מבדקים שיכלו לתת אינדיקציה על מצבו הפיזי של השחקן. כמו כן נערך מעקב מנטלי אחר השחקן בכדי לעזור לו להתמודד עם אתגרי הקבוצה.

המאמן הבלגי התעכב על עקרונות המנחים אותו בפיתוח יכולות השחקן ושילוב של יכולות אישיות אלו במסגרת מטרות ומטלות הקבוצה. כל העבודה היא תחת קו מנחה אחד שאומר : מניעת פציעות של השחקן ושמירה על רעננות יכולת לאורך זמן.

כל התורה הכתובה לא הייתה משכנעת אילולא ראינו את העבודה במגרש של המאמן וירידה לפרטים בשדרוג יכולתו הפיזית של השחקן. סידריק הדגים במגרש יחד עם 15 מתאמנים הלכה למעשה את מה שנאמר או נכתב בכיתה.

רצף התרגילים היה מרשים וגרם הנאה רבה למתאמנים וכן התפעלות של הנוכחים בהשתלמות.

יום השתלמות ארוך אחד וים של תרגילים ורעיונות לתקופה ארוכה.

מונדיאל נעים לכולם

רשם ותרגם את ההשתלמות – רוני שניידר

Untitled-3

פינת הוידאו

מצגות עננים

חדשות