הודעות

10 באוקטובר 2011

ביום 31 באוגוסט 2012 יערך כנס שלום הילד בספורט, במרכז פרס לשלום ביפו.

מהן מטרות הכנס:

בשנים האחרונות אנו עדים להידרדרות מקומה של ישראל בדירוגי הספורט הבינלאומיים. זה לא במקרה. מאז תחילת שנות האלפיים החלו באירופה במודלים חדשים של הכשרת ילדים ונוער. הכשרה המדגישה עבודה לטווח ארוך, סבלנות וגיבוש אופי הספורטאי. לפירוט נוסף על ההתקדמות של מחלקות נוער באירופה, אתם מוזמנים לצפות בראיון הזה, מתוך אולפן ליגת האלופות. ישראל לא רק נשארה מאחור, אלא מצבה אף התדרדר. יעידו על כך אירועי האלימות בכדורגל בשנה האחרונה.

כנס שלום הילד בספורט מבקש לשנות את נקודת המבט. בכנס נציע מידע וכלים פרקטיים שייקלו על כולנו לשנות את הספורט בישראל, ולהפוך אותו בטוח, סובלני ומקצועני הרבה יותר.

בנוסף לכך, נקדיש מושבים והרצאות כדי להראות כיצד הספורט יכול לשמש ככלי להעצמה וחיזוק ילדים, גם כאלה שאינם ספורטאים מקצוענים. שחקנים טובים הם גם ילדים טובים, וילדים טובים יהיו בעתיד אזרחים טובים.

למי מיועד הכנס?

הכנס מיועד למאמנים ומנהלים במחלקות ילדים ונוער, המעוניינים להתמקצע ולהרחיב את נקודת המבט. הכנס מיועד להורים של ספורטאים – מקצוענים או לא – המעוניינים ללמוד כיצד ניתן להשתמש בספורט כדי להפוך את הילדים שלהם לבריאים יותר בכל המובנים. הכנס מיועד לאנשי חינוך ותרבות, המבינים את כוחו של הספורט לחולל שינוי אצל אוכלוסיות מוחלשות, ופונה למחנכים, מורים לחינוך גופני, ולכל מי שילדים וספורט קרובים ללבו.

 

האם ניתן לעשות שינוי בכנס חד- שנתי?

כפי שאי-אפשר לעשות שלום ביום אחד, אי אפשר להביא לשינוי בכנס אחד. עם זאת, הכנס של השנה שעברה הצליח להביא לשינוי ברמת התודעה והאכפתיות. מאז הכנס, התארגנו כנסים נוספים בכל הארץ, מידע רב יותר של פסיכולוגים, דיאטנים, רופאים ואנשי חינוך הגיע אל מחלקות הנוער, וסוגיות של הכשרות מאמנים עלו על סדר היום. הכנס לבד לא יביא שינוי, אבל המשתתפים בכנס הופכים לשגרירים של מקצוענות במחלקות הילדים והנוער, בעמותות החברתיות ובבתים הפרטים.

אנחנו מאמינים ששינוי הספורט הוא האחריות של כל אחד מאיתנו, ושכל פרט יכול להביא שינוי. באנגליה ובארצות הברית פועלים כבר עשרות שנים על פי"מודל החלונות השבורים", הטוען כי כדי להביא לשינוי, עלינו לדאוג לתקן את החלונות בקהילה שלנו. כנס שלום הילד מבקש להכשיר את הקרקע, ממנו יצמחו פרחי השינוי.

 

מי המרצים בכנס?

המרצים בכנס מגיעים מטווח רחב מאוד של תחומי דעת וניסיון, בין היתר יתארחו:

שחקן הכדורסל דורון שפר ידבר על ספורט ככלי לחינוך ולדרך ארץ.

חברת הגישור "גבים" תעביר סדנה בנושא לחץ המופעל על ילדים במחלקות הנוער

רופא, דיאטנית ופסיכולוג ידונו על היבטים של בריאות הילד

העיתונאי אורי קופר, לשעבר סקאוט, ידון עם הורים של שחקנים בוגרים, בתהליך הכשרת הילד במחלקות הנוער

עמותת מפעלות חינוך וחברה ומרכז פרס לשלום יעבירו פעילות בנושא ספורט ככלי לקירוב בין מגזרים בישראל

עומר בנוביץ' ינחה פאנל בנושא "השופט בן יונה", שמטרתו חיזוק הקשר בין הילד לשופט. במושב תתארח שופטת הכדורגל לילך אסולין.

פאנל "שונות אבל שוות" ידון בהיבטים של ספורט ילדות ונשים

אופיר פלדי, טייס במיל', וד"ר שלומית גיא ידברו על הדמיון בין מחלקות ילדים באירופה לקורס טייס בישראל, ויעניקו כלים פרקטיים להתמקצעות.

ועוד.

הכנס בתשלום של 150 ש"ח לאדם (100 ש"ח לסטודנט, חייל, או יחיד בקבוצה). התשלום כולל ערכה למשתתף, ארוחת בוקר, ארוחת צהריים, כיבוד לאורך היום והשתתפות בכל המושבים.

 

היכן ניתן לקבל מידע נוסף?

מידע נוסף ניתן לקבל באתר האינטרנט בכתובת הזו: www.shlomitguy.co.il כמו כן, ניתן תמיד לפנות אלינו במייל לכתובת זו, או לטלפון: 050-7607699.

העתיד של הספורט בידיים שלנו.

רק ביחד נוכל להביא את השינוי.

 

 

 

:lol: מצגות מהשתלמות מאמנים ארצית שנערכה ביום 18/3/2012 במכון וינגייט

 

הנהלת איגוד המאמנים, ציבור המאמנים וכל אוהדי הכדורגל בישראל אבלים על מותו של המאמן        חיים מילר ז"ל,  1921 – 2012

 

ביום ראשון 18/3/2012 נערכה השתלמות מאמנים במכון וינגייט שבה נכחו מאות מאמני כדורגל. האורח המרכזי בהשתלמות היה מר סטיב רוטר מנהל אגף ההדרכה ומאמן בהתאחדות הכדורגל האנגלית. לנוחיות המאמנים העלינו בדף הבית ובמידע המקצועי חלק מהמצגות מההשתלמות שנערכה.

 

 

 

 

 

  •  ביום חמישי 22/12/2011 ב' בחנוכה נערכה השתלמות ארצית עם המאמן  Mr. Erick Mombarts  מאמן נבחרת צרפת U-21 . ההשתלמות התקיימה במכון וינגייט והשתתפו בה מאות מאמנים מכל רחבי הארץ.  בהמשך יפורסם באתר סיקור נרחב על ההשתלמות.

 

 

יו"ר איגוד המאמנים אמנון רז, פנה ביום שלישי 21/11/2011  במכתב חריף למר מאיר יצחקי יו"ר קבוצת הפועל "ניר" רמת-השרון מליגת העל, בנושא העסקתו של מר מנחם קורצקי כמאמן הקבוצה הבוגרת וזאת למרות שמר קורצקי לא מחזיק בתעודת מאמן מתאימה מסוג PRO המאפשרת אימון בליגת העל, אלא בעל תעודת מאמן UEFA/A  שגם תעודה זו איננה בתוקף לעונת 2011/12. מר רז ממשיך ומציין במכתבו, שקבוצת "ניר" רמת השרון ניסתה לעקוף את תקנוני UEFA  וההתאחדות לכדורגל בזה שהציבה את מנהלה המקצועי באגודה, המאמן אברהם בכר בעל תעודת מאמן מתאימה מסוג PRO , כהסוואה לאימון הקבוצה הבוגרת ובכך הוצג מצג שווא. קבוצת "ניר" רמת השרון קיבלה ארכה של שבועיים  מהנהלת איגוד המאמנים להסדרת העניין בטרם ינקטו צעדים משמעתיים נגד הנוגעים בדבר.

 

 

הנהלת איגוד המאמנים, ציבור המאמנים וכל אוהדי הכדורגל בישראל אבלים על מותו של מאמן נבחרת ישראל לשעבר

יצחק שניאור ז"ל

 2011 – 1925

יצחק שניאור, הובא ביום שלישי 22/11/2011  למנוחות בבית העלמין ירקון. את שניאור, שנפטר ביום ראשון בגיל 86, ליוו מאות אנשים, ובהם צמרת ההתאחדות לכדורגל בראשות היו"ר אבי לוזון, מאמני עבר והווה, נציגות מהנהלת איגוד מאמני הכדורגל בישראל ושחקנים. מאמן נבחרת הנוער, אלי אוחנה, הגיע עם חניכיו כשהם לבושים במדי נבחרת ישראל. חתנו של שניאור, המאמן זאב זלצר, דיבר בהספדו על שניאור כאדם, מאמן וחותן: "הוא היה האבא השני שלי. אין הרבה אנשים כמותו, מבחינתי הוא גיבור ישראל, אדם שלחם למען המדינה וייצג אותה כספורטאי וכמאמן. לא היה אדם שהכיר אותו ולא העריך אותו. אנחנו נשמור על המורשת שהותיר אחריו וננחיל אותה לילדים שלנו".  יהי זכרו ברוך

 

 

  • ביום ראשון  20/11/2011  נערך  הכנס השנתי במשך שלושה ימים של התאחדות מאמני הכדורגל באירופה AEFCA  בעיר אנטליה שבתורכיה. אמנון רז יו"ר איגוד המאמנים, אלכס שפרינגר ושלומי אדרעי חברי הנהלת איגוד המאמנים נפגשו בכנס זה למספר פגישות עבודה בנושא : "מעמד המאמן" עם יו"ר איגוד המאמנים האירופאי מר "ונגלוש" ומזכיר איגוד המאמנים  האירופאי. בהמשך יפורסמו רשמים מכנס זה.

 

  • פיני קינן מנהל אגף ההדרכה בהתאחדות לכדורגל עמד בראש משלחת של מנהלים מקצועיים של קבוצות כדורגל מהפריפריה ברחבי הארץ, שיצאה ביום 15/11/2011 להשתלמות של שלושה ימים בשבדיה. ההשתלמות אורגנה ע"י ההתאחדות השבדית בשיתוף UEFA. במשלחת זו השתתף רוני שניידר נציג מהנהלת איגוד המאמנים. בהמשך יפורסמו באתר רשמים מההשתלמות.

 

 

Untitled-3

פינת הוידאו

מצגות עננים

חדשות