ניצן

רוני שניידר יו"ר איגוד המאמנים, חברי הנהלת האיגוד וציבור המאמנים, מרכינים ראש עם היוודע מותו של המאמן ניצן שירזי לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. ההלוויה תתקיים היום בשעה 17.30 בבית העלמין בקריית שאול. יהי זכרו ברוך.

23 ביולי 2014

ניצן היה אחד שהחל את דרכו כמאמן מלמטה וכבר בגיל צעיר לאחר שהבין שפציעה קטעה את הקריירה כשחקן, החליט להקדיש את דרכו לאימון. ניצן החל לאמן בגיל צעיר מאד במועדון מכבי תל אביב ומהר מאד עבר לאמן במקום שהוא כה מזוהה אתו – גם ניצן וגם אחיו חזי – בני יהודה.
עולם האימון גילה מהר מאד את דמותו הקפדנית. אדם שאהב להקפיד על הדברים הקטנים ביותר וראה את דרכו כמאמן צעירים מעין שליחות. הוא אימן שנים במחלקת הנוער של מכבי תל אביב וטיפח שם דורות של שחקנים.
בדרכו שלו ולאחר הצלחות במכבי תל אביב הביא לכך שימונה לעוזרו של גיא לוי בבני יהודה וכך החל לצמוח ולהשתדרג. לאחר זמן לא רב הגיע עם קבוצת בני יהודה לגמר גביע מדינה מול הפועל תל אביב. ניצן המשיך לעבוד עם קבוצת בני יהודה וכמו הרבה מאמנים טובים עבר תקופות לא קלות בקריירת האימון שלו, החליף קבוצות והגיע אף להפועל חיפה. ואז בשלהי 2012 התמנה לתפקיד המאמן בהפועל תל אביב איתם זכה בגביע המדינה.
דווקא בתקופה שניצן ראה עדנה באימון והחל למצב את מעמדו כאחד המאמנים היותר מוערכים בארץ – הן על ידי שחקנים והן על יד יושבי ראש , אז התגלתה המחלה הארורה שהכתה בניצן.
ניצן אהב לשדר אופטימיות וכל הזמן האמין שהוא יתגבר ויוכל לחזור גם לאמן, אך המציאות טפחה על פניו. הוא יידע לאן זה מוביל אך ניסה לשמור על אופטימיות ושידר חוסן.
ניצן ייזכר כמאמן חייכן אך קפדן, כאחד ששקד על העבודה ולקח אותה ברצינות הגדולה ביותר, כאחד שידע ליצור חדר הלבשה תוסס ואנרגטי והכל היה בשקט הנפשי שאפיין אותו.
בכדורגל שלנו מעטים המאמנים שיגידו מילים טובות לשחקנים, אך ניצן ייזכר כאחד שאמר את אשר ראה וגם אם השחקן היה בקבוצה ששיחקה מולו וכאלה שלא אימן. ידע לכוון ולתת מניסיונו לשחקן.
הכדורגל הישראלי מבכה את מותו של מאמן צעיר ומוכשר שהלך לעולמו בטרם עת. הנחמה היחידה היא שמשפחתו החמה והאוהבת לא תראה עוד את סבלו. ואנחנו נזכור אותו בעונג האין סופי שלו וההתרגשות כשזכה בגביע המדינה כמאמן הפועל תל אביב.
ברגשי כבוד, רוני שניידר

Untitled-3

פינת הוידאו

מצגות עננים

חדשות